Porady

Jakie etui na telefon wybrać?

W obecnych czasach chyba już nikt nie wychodzi z domu bez telefonu komórkowego. Trudno jest sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie bez smartfona. Nie jest to już bowiem jedynie zwykły telefon. Śmiało, można powiedzieć, że dziś smartfon pełni funkcję osobistego komputera. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o jego bezpieczeństwo. Mowa tu nie tylko o jego zabezpieczeniu przed wirusami, ale również przed uszkodzeniem mechanicznym. O uszkodzenie telefonu bowiem nie jest trudno. Zawsze może się zdarzyć, że aparat wypadnie z dłoni i spadnie na ziemię. Najczęściej kończy się to jego mniejszym lub większym uszkodzeniem. Jaki jest najlepszy sposób na zabezpieczenie telefonu? Dobrej jakości etui!

Jakie rodzaj etui?

Odpowiadając na pytanie, jakie etui na telefon wybrać, warto zacząć od wyróżnienia kilku ich rodzajów. Na początek wskazać można na kaburę. Jest to rodzaj etui wykonywany ze skóry naturalnej lub sztucznej. Co ważne, skóra jest jeszcze dodatkowo utwardzana i zabezpieczona magnesem, co uniemożliwia jej przypadkowe otwarcie się. Zaletą kabury jest fakt, że miesi się do niej cały telefon, a poza tym posiada szlufki, dzięki czemu można nosić ją na pasku. Drugi popularny rodzaj etui na telefon to tzw. wsuwka. Przypomina nieco kaburę, jednak nie posiada szlufek. Niestety wsuwka nie jest wyposażona w żadne dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed wypadnięciem telefonu z etui. Z drugiej jednak strony wsuwki dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach. Dzięki temu każda osoba ma możliwość wyboru takiego etui, które najlepiej odpowiada jej gustom. Zastanawiając się, jakie etui do telefonu sprawdzi się najlepiej, nie można zapomnieć o futerale. Wyposażony jest w twardą podkładkę na tył telefonu oraz klapkę zasłaniającą ekran. Pamiętać jednak trzeba, że futerał zawsze musi być dobrany do konkretnego modelu telefonu. Nie jest to rozwiązanie uniwersalne. To, co jednak futerały wyróżnia, to ich bardzo elegancki wygląd. Jak zatem widać, wybór wśród różnych rodzajów etui jest dość szeroki, a tym samym każdy może dobrać idealne dla siebie.

Jaki materiał wykonania?

Jakie dobre etui na telefon wybrać? Na pewno takie, które wykonane jest z dobrej jakości materiału. Najczęściej etui na telefon wykonywane jest ze skóry, silikonu, materiału oraz aluminium. Ze skóry zwykle produkowane są futerały, kabury oraz wsuwki. Skóra, zarówno ta naturalna, jak i sztuczna jest bardzo solidna. Dlatego etui z niej wykonane bardzo dobrze chronią telefon przed uszkodzeniem. Nie da się również ukryć, że skórzane etui zawsze prezentuje się niezwykle estetycznie. Jeśli zaś chodzi o etui z silikonu, to te najczęściej wykonywane jest z poliuretanu lub poliwęglanu. Cechują się dużą elastycznością i gładkością, a do tego świetnie amortyzują upadek telefonu na ziemię. Poza tym etui z silikonu odporne jest na ścieranie. Wspomniano jeszcze o etui materiałowym. Jest bardzo miękkie i miłe w dotyku. Niestety nie zapewnia takiej ochrony jak pozostałe rodzaje etui. Materiałowe etui sprawdza się jedynie, jako zabezpieczenie przed zarysowaniami. Podobnie jest w przypadku etui wykonanego z aluminium.

Jakie etui na telefon dotykowy?

Na rynku dostępna jest szeroka oferta różnorodnych etui na telefon. Wybór tego najlepszego nie jest zatem wcale taki łatwy, jak to mogłoby się wydawać. Dlatego uwagę warto zwrócić jeszcze na kilka innych elementów. Jednym z nich jest grubość etui. Oczywiście im jest ono grubsze, tym lepiej. Dzięki temu zapewnia lepszą ochronę w przypadku upadku telefonu na ziemię. Wybierając etui, warto sprawdzić także, czy jest ono odporne na wilgoć. Innymi słowy, etui powinno być całkowicie wodoodporne. Pozwoli to na bezpieczne korzystanie z telefonu w trakcie deszczu. Wybierając etui warto, aby pasowało ono nie tylko do rozmiaru telefonu, ale również do stylu jego właściciela. Ciekawym rozwiązaniem może być tu etui na telefon z własnym nadrukiem. To idealny sposób na to, aby mieć etui naprawdę oryginale i wyróżniające się spośród innych.

Zatem, jakie najlepsze etui na smartfon wybrać? Na pewno takie, które wykonane będzie z wytrzymałego materiału. Musi także pasować do rozmiaru telefonu. Powinno być odpowiednio grube i odporne na wilgoć. Dzięki możliwości naniesienia własnego nadruku warto także postawić na oryginalność.

Podobne artykuły