Porady

Analiza przedwdrożeniowa systemu ERP

komputer

Zarządzanie firmą staje się coraz to trudniejszym zadaniem, gdy dochodzi do jej stopniowego rozwoju. Choć rozwój jest zawsze dobry w biznesie, jeżeli firma będzie źle zarządzana to, zamiast cieszyć się większymi zyskami będzie doświadczać coraz to większych strat. Dlatego też dobrze jest rozważyć wprowadzenie metod na to, aby usprawnić działanie firmy na co dzień. Jedną z popularnych metod na to jest system ERP. Wdrażanie systemu ERP zawsze powinno być poprzedzone analizą, co pozwala dopasować system do wymagań w danej firmie. 

 

Co to jest system ERP?

 

System ERP jest obecnie używany w praktycznie każdej większej firmie polskiej lub zagranicznej. Wiele osób słyszało o tym rozwiązaniu, ale być może nie wiedzą co to jest system ERP i jakie są jego zalety. Otóż oprogramowanie to pozwala usprawnić zarządzanie firmą poprzez zbieranie danych na temat pracy poszczególnych działów. Posiadając takie dane podejmowanie decyzji o kolejnych działaniach firmy jest znacznie łatwiejsze. 

Wdrożenie systemu ERP nie jest korzystne tylko dla osób, które zarządzają daną firmą. Jest to także dobre rozwiązanie dla każdego, kto pracuje tam na co dzień i jego obowiązki są połączone z obowiązkami innych działów. System ERP jest doskonałym narzędziem do tego, aby usprawnić komunikację pomiędzy różnymi częściami firmy. Wszystko to pomaga uniknąć niepotrzebnej straty czasu, a także ogranicza straty finansowe związane ze złą synchronizacją pracy poszczególnych działów.  

 

Analiza przed wdrożeniem systemu ERP 

 

Wdrożenie systemu ERP to duży krok naprzód dla każdej firmy. Jednakże jest to także kosztowna inwestycja, do której należy się odpowiednio przygotować. Chodzi nie tylko o zebranie potrzebnych pieniędzy, ale także o określenie, jakie aspekty działalności w danym przedsiębiorstwie najbardziej wymagają wsparcia, jakie oferuje system ERP. Aby to wszystko ocenić, większość firm decyduje się na wykonanie specjalnej analizy, którą oferują dystrybutorzy systemów ERP na rynku polskim. Firma INLOGICA zapewnia bezpłatną konsultację dla każdego, kto jest zainteresowany zamówieniem takiej analizy dla swojego przedsiębiorstwa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej https://inlogica.com/.

Analiza przed wdrożeniem systemu ERP jest doskonałą metodą na to, aby zdobyć informacje o tym, jak przygotować się do wprowadzenia tego nowego oprogramowania do codziennej pracy firmy. Co oferuje taka analiza przedwdrożeniowa? Otóż jej zadaniem jest zdiagnozować obszary, na których firma wymaga dodatkowego wsparcia informatycznego, jakie może zaoferować dobrze dobrany system ERP. Oczywiście analiza przedwdrożeniowa zakłada także ogólną ocenę pracy firmy, jej strategii rozwojowej, a także analizę wszelkiego rodzaju procesów biznesowych oraz infrastruktury. 

 

Wdrożenie systemu ERP do firmy

 

Po wykonaniu analizy przedwdrożeniowej możliwe jest zaprojektowanie modyfikacji, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb badanej firmy. Wszystkie zmiany nie są wprowadzane jednocześnie, gdyż doprowadziłoby to do niepotrzebnego chaosu w firmie i opóźnień w jej pracy, co generuje straty. Firma wykonująca analizę przedwdrożeniową ma za zadanie stworzyć harmonogram, według którego należy konsekwentnie wdrażać nowy system do codziennej pracy firmy. 

Obsługa całkowicie nowego oprogramowania może być problematyczna dla osób, które nie są zaznajomione z komputerami. Jednakże pracownicy INLOGICA zawsze zapewniają niezbędne wsparcie na czas trwania procesu wdrażania. Dodatkowo gwarantują szkolenia, które zapewniają, że każdy członek zespołu w danej firmie będzie miał okazję zapoznać się z nowym systemem i zrozumieć jego działanie. Więcej szczegółów o szkoleniach można znaleźć na https://inlogica.com/pl/.

System ERP jest dobrą inwestycją dla firmy także dlatego, że można go modyfikować wraz ze zmieniającymi się potrzebami firmy, wynikającymi z jej rozwoju. Wsparcie doświadczonej firmy podczas wdrożenia sprawia, że wprowadzenie systemu ERP nie jest wydarzeniem, które niepotrzebne zaburza działalność jakiegokolwiek przedsiębiorstwa. Wsparcie to jest dostępne także po wdrożeniu systemu, dzięki czemu zawsze można liczyć na szybkie rozwiązanie problemów związanych z działaniem oprogramowania. Wszystko to sprawia, że system ERP pozostaje doskonałym narzędziem do zarządzania przedsiębiorstwem przez długie lata.

Podobne artykuły