Porady

Atrapa chłodnicy – gdzie kupić?

samochód

Zastanawiasz się, czy warto sprowadzić uszkodzone auto zza granicy? Myślisz nad tym, jaki kierunek w tym przypadku będzie najlepszy? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, a odpowiemy w nim na Twoje pytania!

Dlaczego Polacy decydują się na sprowadzenie samochodu zza granicy?

W ostatnich latach coraz bardziej popularne staje się sprowadzanie samochód spoza granicy naszego kraju. Zastanawiasz się, co ma wpływ na taki stan rzeczy? Po pierwsze, daje to nam chociażby dostęp do samochodów, które nie są powszechnie spotykane w naszym kraju. Będzie to na przykład amerykańska motoryzacja – takich samochód jak Chevrolet Camaro w Polsce jest nie wiele, a na amerykańskim rynku możemy tak naprawdę przebierać w ofertach. Warto wspomnieć również o tym, że sprowadzone samochody bardzo często są w znacznie lepszym stanie niż te, które widujemy na rodzimym rynku i portalach ogłoszeniowych. Zastanawiasz się, z czego to wynika? Wpływ na to ma między innymi lepsza infrastruktura w państwach, takich jak na przykład Niemcy. Tym samym samochody, które mają nawet większy przebieg – w dalszym ciągu mogą prezentować się znacznie lepiej technicznie niż samochody, które możemy zakupić w Polsce.

Na rynkach zagranicznych odnajdziemy też znacznie więcej ofert w porównaniu do największych portali ogłoszeniowych w Polsce. Co przyciąga uwagę polskich kierowców? Wbrew temu, co się okazało, nie chodzi o ceny aut sprowadzanych z zagranicy – nie odbiegają one znacząco od cen krajowych komisów. Decydującym czynnikiem jest dobry stan techniczny aut, dzięki któremu można znaleźć prawdziwe perełki nawet wśród pojazdów, które mają ponad 10 lat. Jednak ci, którzy szukają samochodu z zagranicy, próbują stawiać na pojazdy, które mają już swoje lata – średni wiek importowanych aut to ponad 12 lat. Od dłuższego czasu najpopularniejszymi markami są Volkswagen, Opel i Ford, które stanowiły aż 30% ubiegłorocznego importu.

W zależności od stanu samochodu można go przywieźć do Polski lawetą lub samemu nim przyjechać. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Wypożyczenie lawety wiąże się z dodatkowymi kosztami dla sprowadzonego samochodu, podczas gdy samodzielna jazda wymaga formalności. Aby móc jeździć nowym samochodem zza granicy, udaj się do Wydziału Komunikacji, aby kupić krótkoterminowe tablice eksportowe lub celne. Wymagane jest również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej krótkoterminowej. Działa na takich samych zasadach jak zwykłe ubezpieczenie OC, a więc w oparciu o ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 22 maja 2003 r. o Funduszu Ubezpieczeniowym i Polskim Ubezpieczeniu Drogowym. Ponieważ nie odnawia się ona automatycznie – to tylko 30-dniowa polisa – musisz wybrać nową 12-miesięczną polisę przed jej wygaśnięciem.

Atrapa chłodnicy

Chcąc kupić uszkodzony samochód, warto dokładnie ocenić zakres uszkodzeń. Możliwe, że elementy konstrukcyjne nie są uszkodzone, chociaż samochód wygląda na mocno zniszczony z zewnątrz. Musimy również być bardzo skrupulatni w ocenie możliwości naprawy. Jeśli wiemy, że warsztat przygotowujący samochód powypadkowy potrafi to zrobić dobrze i fachowo, warto zastanowić się nad opłacalnością takiego rozwiązania. Ważne jest doświadczenie i umiejętności warsztatu. Najlepszą rekomendacją może być naprawa, która została już wykonana, zwłaszcza gdy źle naprawione elementy szybko się psują. Nie zapomnij również sprawdzić, czy warsztat, w którym chcesz naprawić uszkodzony samochód, dysponuje odpowiednim sprzętem.

 

Zakres części, które należy zakupić, powinien być ustalony indywidualnie z mechanikiem na podstawie wcześniejszych oględzin. Przydatna może się okazać na przykład atrapa chłodnicy. Czym ona jest? To część karoserii, która zakrywa i zabezpiecza tylną chłodnicę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także pełni funkcję estetyczną i dekoracyjną. Gdzie kupić atrapę chłodnicy? Atrapa chłodnicy gdzie kupić? Koniecznie sprawdź stronę https://automotors.eu/Atrapy-chlodnicy-c344.

 

Podobne artykuły