Porady

Co można zrobić z bloczkow betonowych?

beton

Bloczki betonowe to nieodłączny element każdej budowy. Warto jednak wspomnieć, że te produkty można wykorzystać na różnoraki sposób. Nie tylko podczas budowy domu, ale także w trakcie wznoszenia innych konstrukcji, pełniących m.in. funkcje estetyczne. Warto przekonać się, że wystarczy nieco kreatywności, aby móc z nich wyczarować niesamowite rzeczy. Co można zrobić z bloczków betonowych?

Bloczki betonowe w ogrodzie

Jeżeli myślisz, że bloczki dostępne są tylko dla firm budowlanych, to jesteś w błędzie. Wystarczy bowiem wejść na stronę internetową https://betonpref.pl/kategoria-produktu/bloczki/, aby przekonać się, że tak naprawdę każdy ma do nich dostęp. Co więcej, może dzięki temu przekonasz się do tego, aby przy ich pomocy odmienić swój ogród.

Do czego można wykorzystać bloczki betonowe na świeżym powietrzu? Po pierwsze – do wykonania donic. Wiele osób zmaga się z tym problemem, że nie może tego typu elementów dopasowanych do indywidualnych potrzeb hodowanych roślin oraz warunków. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie je wykonać.

Bloczki betonowe mają to do siebie, że wykazują się niezwykłą solidnością i trwałością. Na dodatek będą w stanie poradzić sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi. Bez problemu mogą znajdować się na dworze przez cały rok. Potrzebny będzie jedynie cement do połączenia poszczególnych elementów. Na końcu przydadzą się ziemia oraz oczywiście rośliny, które mają zostać umieszczone we własnoręcznie wykonanych donicach.

Bloczki betonowe – co można z nich zrobić? Solidny stół

Co można zrobić z bloczków betonowych? Na przykład solidny stół do postawienia na zewnątrz, jak również w środku. Przy czym taki mebel sprawdzi się tylko w pomieszczeniach o znacznej powierzchni. Jeżeli masz naprawdę solidnych rozmiarów salon lub jadalnię, to jak najbardziej możesz skorzystać z tak oryginalnego rozwiązania.

Jednak w większości przypadków betonowy stół ustawiony jest na dworze. Właściwie to należałoby powiedzieć, że bloczki posłużą do wykonania jego podstawy. Na wierzchu należy umieścić blat. Ten element może być wykonany z drewna, szkła lub metalu, a także musi zostać odpowiednio zabezpieczony. Tak, aby mieć pewność, że będzie w stanie poradzić sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Skoro już masz taki stół w ogrodzie, to jak najbardziej warto skorzystać z możliwości wykonana grilla z takich samych materiałów. Po co kupować ten element wyposażenia, skoro kosztuje sporo pieniędzy? Samodzielne wykonanie grilla z bloczków betonowych jest zdecydowanie tańsze, a do tego będzie wyglądał dokładnie tak, jak tego chcesz. Sporządzenie projektu nie zajmuje dużo czasu, a możesz mieć pewność, że zostanie on dopasowany do indywidualnych potrzeb. W szczególności, jeżeli weźmiesz pod uwagę ilość potraw, którą chcesz umieszczać na ruszcie.

Do czego można wykorzystać bloczki betonowe w domach?

Bloczki betonowe stanowią rozwiązanie w szczególności sprawdzające się we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym, loftowym. Cechy charakterystyczne dla tego typu aranżacji to goła cegła i beton na wierzchu. Nic więc dziwnego, że bloczki z drugiego wymienionego materiału są doskonałym wyborem.

Można z nich wykonać chociażby półkę do łazienki lub kuchni. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, ponieważ w tego typu pomieszczeniach panują charakterystyczne warunki, m.in. duży poziom wilgoci, który może niekorzystnie wpływać na drewnianą strukturę mebla. Za to bloczki betonowe będą w stanie idealnie poradzić sobie z takimi warunkami, służąc nawet przez kilka kolejnych lat.

Z bloczków betonowych można zrobić sobie nawet łóżko. Co prawda, na „gołych” elementach żadna osoba na pewno nie będzie chciała spać. Jednak wystarczy umieścić na nich dopasowany materac, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki do wypoczynku. Tego typu „betonowe” łóżko na pewno będzie związane także z mniejszymi kosztami.

Co można jeszcze wykonać z bloczków betonowych? Chociażby ławki do siedzenia w kuchni lub innym pomieszczeniu. Można je dowolnie dopasować kształtem, tworząc tym samym nie tylko oryginalną ozdobę, ale również wygodne miejsce do siedzenia. Do tego dobierz odpowiednie poduszki i piękna, kamienna ława w domu jest gotowa.

Podobne artykuły