Porady

Co to jest eurozawieszka i do czego służy?

opakowania

Z pewnością mało kto ma tego świadomość, ale z tym niewielkim elementem ma styczność niemal codziennie podczas robienia zakupów. Mowa tutaj oczywiście o eurozawieszcze, czyli niewielkim elemencie opakowaniowym, którego głównym zadaniem jest właściwa ekspozycja produktu w miejscu sprzedaży. Pozwala ona na zawieszenie lekkich oraz niewielkich przedmiotów na stojakach wystawienniczych. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest eurozawieszka i do czego się ją wykorzystuje.

Co to jest eurozawieszka?

Eurozawieszka to niewielki detal, jaki można znaleźć na opakowaniach wykonanych z kartonu, papieru czy plastiku. Ten charakterystyczny element spełnia wyłącznie jedno zadanie. Dzięki niemu produkt można powiesić na haczyku, stripie lub krawacie, co pozwala na jego lepszą oraz ciekawszą ekspozycję. Rozwiązanie to jest niezwykle estetyczne, a także przyjazne dla klientów. Ponadto wpływa na samą sprzedaż, ponieważ produkt z eurozawieszką jest lepiej widoczny i wyeksponowany.

Niezwykła wygoda oraz duża skuteczność, jakie oferują eurozawieszki sprawia, że rozwiązanie to wykorzystywane jest w wielu branżach. Właśnie z tego powodu na sklepowych półkach można spotkać zawieszone zabawki, słodycze, narzędzia, a nawet drobną elektronikę użytkową, jak na przykład słuchawki czy ładowarki. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie to sprawdza się w przypadku lekkich produktów o małych gabarytach. Jednak coraz więcej producentów decyduje się na użycie bardziej solidnych materiałów, dzięki czemu na wieszakach można spotkać również te cięższe produkty.

Do czego służy eurozawieszka?

Eurozawieszka pozwala na właściwą ekspozycję oferowanych towarów. Pozwalają nie tylko uporządkować ofertę produktową ale sprawić również, że te będą dużo bardziej widoczne dla klientów. Dzięki temu przestrzeń sklepowa staje się dużo bardziej przyjemna i nie wywołuje frustracji podczas robienia zakupów. Ponadto takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na estetykę sklepu i pozwala zaoszczędzić niezbędne miejsce.

Woreczki z eurozawieszką — jak są robione?

Wbrew pozorom wyprodukowanie opakowania zaopatrzonego w eurozawieszkę jest niezwykle proste. Do jej produkcji wykorzystuje się specjalne narzędzie, jakim jest wybijak pneumatyczny. Jak wskazuje nazwa, urządzenie “wybija” w opakowaniu otwór o wcześniej określonej wielkości. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że jest ono niedrogie i bardzo wydajne. Właśnie z tego powodu coraz więcej producentów postanawia umieszczać eurozawieszki w oferowanych przez siebie opakowaniach.

Woreczki eurozawieszka — z czego są produkowane?

Obecnie producenci oferują eurozawieszki o różnych rozmiarach, kształtach oraz udźwigu. Dzięki temu można dobrać opakowanie do danego produktu. Najczęściej spotykanym materiałem jest twarda folia PET, która świetnie sprawdza się w przypadku elektroniki czy narzędzi. Często spotykanym rozwiązaniem jest także celofanowa folia BOPP, która sprawdza się przede wszystkim w przypadku lekkich produktów.

Więcej na plastmoroz.pl

Podobne artykuły