Porady

Ćwiczenia na powiększenie penisa – czy są skuteczne?

penis

Wydaje się, że w dalszym ciągu rozmiar penisa stanowi temat tabu. Zwłaszcza, że wielkość członka jest dla wielu mężczyzn wyznacznikiem męskości. Niejednokrotnie z tego powodu mają oni nieuzasadnione kompleksy. A jednak naukowcy potwierdzili, że wystarczająca długość członka w stanie wzwodu, by zadowolić kobietę, wynosi 12 centymetrów. Panie także przyznają, że w gruncie rzeczy wolą penisy standardowych rozmiarów. Wszystko dlatego, że stosunek z osobą hojnie obdarzoną przez naturę może być niekomfortowy, a nawet bolesny.

Niemniej, bardzo duża popularność filmów erotycznych, w których aktorzy dysponują członkami o ponadprzeciętnych rozmiarach, może wpływać na sposób postrzegania własnego penisa przez mężczyzn. W szczególności u osób młodych, które dopiero wkraczają w okres nawiązywania relacji cielesnych, pornografia może powodować skrzywiony obraz kontaktów fizycznych i wywoływać kompleksy.

Czy powiększenie penisa jest możliwe?

Już od wielu lat na ten temat krąży wiele plotek, mitów, dostępnych jest sporo preparatów. Wiele sklepów z suplementami oferuje środki, które rzekomo mają pomóc w powiększeniu penisa. Niejednokrotnie są to “cudowne preparaty”, które mają w krótkim czasie znacznie wydłużyć członka. Na początek jednak trzeba zadać sobie pytanie, czy istnieje w ogóle powód do wstydu. Średnia długość penisa w Polsce wynosi około 13–14 centymetrów w stanie wzwodu. I jest to rozmiar jak najbardziej odpowiedni – także dla partnerki.

Warto pamiętać, że mogą istnieć pewne odchylenia od standardowej wielkości członka. Może on być mniejszy lub większy w zależności od nastroju czy ogólnego samopoczucia fizycznego. Oczywiście, nie chodzi tutaj o to, że dobry nastrój sprawi, że penis nagle się powiększy. Jednak stres, poczucie wstydu, niepewność sprawiają, że w momencie, gdy osiąga wzwód, niekoniecznie jest w pełni naprężony. Różnica ta może wynosić około centymetra.

Członka można powiększyć także wizualnie – między innymi poprzez depilację włosów łonowych, które go otaczają. Tabletki na powiększanie penisa również dają czasem niezłe efekty. Warto jednak zapoznać się z ich składem oraz rezultatami, jakie faktycznie pozwalają osiągnąć. W przypadku środków, które oferują przyrost wielkości na poziomie 6–8 centymetrów w ciągu miesiąca, należy zachować sceptycyzm. Takich wielkości nie da się osiągnąć nawet poprzez operację, która obecnie jest najbardziej wiarygodnym i potwierdzonym sposobem na powiększenie członka.

Czy ćwiczenia na powiększenie penisa działają?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że tego typu ćwiczenia tak naprawdę niosą jeden, podstawowy benefit. Pozwalają na wzmocnienie erekcji. Dlatego wielu panów ćwiczy mięśnie Kegla. Z jednej strony pozwala to “naprężyć członka” w trakcie wzwodu, z drugiej natomiast daje pewną kontrolę nad wytryskiem w trakcie stosunku czy masturbacji.

W przypadku ćwiczeń na powiększenie penisa efekty, których należy się spodziewać, z pewnością nie będą widoczne od razu. Warto także wziąć pod uwagę budowę prącia – składa się ono z ciała jamistego i gąbczastego, co oznacza, że jego powiększenie poprzez ćwiczenia może być naprawdę trudne, w przeciwieństwie do mięśni, które są poprzecznie prążkowane, a ich masa i wielkość mogą ulegać zmianie. 

W gruncie rzeczy trudno jednoznacznie stwierdzić, czy są ćwiczenia na powiększenie penisa, która dają stuprocentowy efekt. Najczęściej wielkość członka może ulec zmianie w granicach 1–2 centymetrów. Dużo jednak zależy od indywidualnych predyspozycji. Nie wydaje się również, by wpływ ćwiczeń na powiększenie penisa był poddawany testom w warunkach medycznych. Z pewnością jednak wykonywane w odpowiedni sposób pozytywnie wpłyną na członka.

Jakie ćwiczenia na powiększanie penisa stosować?

Pierwszym z nich jest rozciąganie. Ćwiczenie to, podobnie jak inne, wykonuje się po uprzednim przygotowaniu – warto polewać ciepłą wodą prącie przez około 5 minut lub wykonać ciepły okład. Następnie w stanie spoczynku trzeba rozciągać penisa, chwytając dłonią u nasady żołędzi. Drugim ćwiczeniem jest lekkie ściskanie członka, także w stanie spoczynku, u nasady żołędzi. Ucisk nie może być zbyt mocny, jednak w trakcie jego wykonywania sama żołądź nieznacznie zmieni swoją wielkość.

Jeśli ktoś wykonuje ćwiczenia regularnie, powinien zwracać uwagę, czy nie występują lekkie krwiaki lub pęknięcia naczyń na członku. Jeśli tak, należy odpocząć przez kilka dni i pozwolić tkankom na regenerację.

Podobne artykuły