Porady

Jak napełnić pieczątki tuszem?

pieczątka

Pieczątki nie są obowiązkowym elementem, ale posiadanie ich znacznie ułatwia i przyspiesza działania związane z prowadzeniem firmy. To przedmiot, który pełni funkcję informacyjną, ponieważ zawarte w nim dane pozwalają na identyfikację przedsiębiorcy. Jest też formą reklamy.

Rodzaje pieczątek – Zgierz

Na rynku widnieje kilka rodzajów pieczątek. Wśród najpopularniejszych są:

  • samotuszujące automaty,
  • kołki drewniane i plastikowe,
  • pieczątki lekarskie w metalowych pudełkach,
  • datowniki,
  • pieczątki kieszonkowe.

Gdzie wyrobić pieczątkę w Zgierzu?

Decydując się na posiadanie pieczątki, należy podjąć decyzję, jaki rodzaj będzie potrzebny. Dobrze jest zasięgnąć porady profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się produkcją tych przedmiotów. Pieczątki w Zgierzu można wyrobić w zakładach pieczątkarskich. Tam też dostępne są wszystkie potrzebne akcesoria, aby zakupiony egzemplarz służył długo i niezawodnie. Można również liczyć na profesjonalną poradę, jak dbać o stemple, gumki czy jak uzupełniać tusz.

Co trzeba wiedzieć przed uzupełnieniem tuszu?

Uzupełnienie tuszu nie jest procesem trudnym. Informacje, jakie należy posiadać to przede wszystkim, jaki rodzaj jest wymagany do posiadanej pieczątki. Użycie niewłaściwego może być powodem zniszczenia płytki tekstowej i zasobnika na tusz. Takiego działania nie da się odwrócić, a wtedy pozostaje wymiana uszkodzonych elementów na nowe.

Rodzaje tuszu

Wśród rodzajów tuszu na rynku wyróżnić można:

  • tusz stemplarski,
  • tusz biurowy,
  • atrament;
  • tusz pigmentowo-olejowy.

Po czym poznać, że tusz należy dolać? Jak go uzupełnić?

Nowa pieczątka po odebraniu z zakładu pieczątkarskiego jest już napełniona tuszem. Wystarczy go na kilka tysięcy odbić. Gdy płynu zaczyna brakować, napis odbija się coraz bardziej niewyraźnie. To pierwszy znak, że czas pomyśleć o jego dolaniu. Uzupełnienie tuszu jest proste i często nie sprawia problemów. 

 

W zależności od posiadanej pieczątki proces ten może się nieco różnić, ale zasada pozostaje ta sama. Należy nalać tuszu na podstawkę z gąbką. W tym celu lekko naciśnij na pieczątkę, wyjmij z boku zasobnik i połóż na płaskiej powierzchni. Uzupełnij go płynem, odczekaj około minuty oraz włóż do obudowy w taki sam sposób, w jaki był wyjmowany.

 

Istnieją także pieczątki na tusz pigmentowo-olejowy. W celu uzupełnienia go należy zdjąć górną część obudowy z treścią. Pod spodem znajdują się dwa otwory, do których trzeba nakropić trochę tuszu. Po zakończeniu złóż pieczątkę i pozostaw w pozycji pionowej przez 30 do 60 minut.

 

Wyrobienie pieczątki to ważna decyzja. Przeglądając oferty, warto zastanowić się, do czego będzie używany ten przedmiot i pod tym względem dobrać odpowiedni model. Niektóre zakłady pieczątkarskie mają w swoich ofertach usługę zamawiania pieczątki w Zgierzu przez internet.

W razie problemów z uzupełnieniem tuszu oraz, gdy nie wiadomo, jaki rodzaj jest w pieczątce, warto poprosić o pomoc w miejscu specjalizującym się w wyrabianiu pieczątek. Fachowe wsparcie można również uzyskać w punktach zajmujących się dystrybucją tuszu i akcesoriów biurowych.

Podobne artykuły