Porady

Ile kosztuje folia grzewcza Red Snake?

Zauważalny jest w naszym kraju trend do budownictwa maksymalnie energooszczędnego. W tym celu buduje się domy pasywne i zero energetyczne. Do rozwiązań stosowanych w takich nieruchomościach możemy zaliczyć między innymi stosowanie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, specjalnych płyt fundamentowych, rekuperacji czy innowacyjnych folii grzewczych Red Snake. Wszystkie te urządzenia i rozwiązania prowadzą do maksymalnego obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem i utrzymaniem budynków. Są również przyjazne środowisku dzięki czemu, choć w małym stopniu przykładamy się do jego ochrony. Dajemy również przykład innym, do stosowania rozwiązać energooszczędnych.
Bardzo ciekawym, choć na razie mało znanym rozwiązaniem w Polsce są folie grzewcze Red Snake. Fotowoltaika i pompy ciepła to urządzenia dość popularne, jednak folie grzewcze są cały czas traktowane z dużym dystansem. Jest to zachowanie niezrozumiałe, gdyż na zachodzie i w Skandynawii są one stosowane bardzo często nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przemysłowym. Czym są folie grzewcze i jaka jest ich cena?

Czym jest folia grzewcza?

Choć folie grzewcze używane są na świecie już od kilku lat, to w Polsce należą do nowinek. Są to niezwykle cienkie wielowarstwowe folie, przeznaczone do wykładania podłóg lub ścian w budynkach. Ich grubość wynosi zaledwie 0,45 mm, dzięki czemu możliwy jest montaż zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Jest to ogromny plus, ponieważ pozwala na dogrzewanie wszystkich powierzchni w naszym domu. Folia Red Snake może być również stosowana na ścianach, które narażone są na pojawienie się wilgoci.
Zasada działania folii grzewczych Red Snake jest dość skomplikowana. Same folie nagrzewają się do temperatury ok. 60 stopni Celsjusza w przypadku sufitów i ok. 30 stopni Celsjusza w przypadku podłóg. Następuje to w ciągu kilkunastu minut od włączenia ogrzewania. Następnie folia generuje fale podczerwone, które wpływają na nagrzewanie się wszystkich elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Powierzchnie i elementy ogrzewane przez emitowanie fal podczerwonych oddają następnie swoje ciepło do pomieszczenia. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że folia Red Snake może być traktowana jako główne i jedyne źródło ogrzewania. Charakteryzuje ją również fakt, że w ogrzewanych pomieszczeniach nie występuje zjawisko zaduchu. Jest to szczególnie istotne w przypadku miejsc o słabej wentylacji, np. małych pokoików.

Jakie są zalety folii Red Snake?

Folie grzewcze Red Snake wyróżnia przede wszystkim to, że jest to rozwiązanie całkowicie bezobsługowe. W porównaniu do innych źródeł ciepła nie musimy w tym przypadku podejmować żadnych dodatkowych czynności, np. rozpalania, czy pilnowania temperatury. Jest to również rozwiązanie bardzo wydajne nie tylko w małych pomieszczeniach, ale również dużych otwartych salonach. Folie grzewcze mogą być stosowane także w zimnych klimatach – potwierdza to szerokie zastosowanie w krajach Skandynawskich. Stosując folię Red Snake, możemy zapomnieć o kaloryferach generujących ogromne ilości kurzu oraz konwencjonalnych piecach opalanych węglem. Dzięki temu dołożymy również cegiełkę do ochrony środowiska, ponieważ folie są energooszczędne. Dużą zaletą folii Red Snake jest również to, że jest ona bezpieczna dla alergików. Ogrzewanie nią nie powoduje ruchów mas powietrza, które powodują unoszenie się kurzu i uczulanie osób wrażliwych na roztocza. Producent daje na folie 25 lat gwarancji. W przypadku innych źródeł ciepła tak długiej gwarancji z pewnością nie otrzymamy.

Ile kosztuje folia Red Snake?

Cena folii grzewczej Red Snake to ok. 125 zł netto za metr kwadratowy. Oczywiście cena może się różnić w zależności od regionu Polski, w którym wykonywana będzie inwestycja. Rozwiązanie to wyróżnia również szybkość montażu. Dla przykładu, montaż folii Red Snake w dużym salonie o powierzchni około 30 metrów kwadratowych zajmie około 2-3 godzin. Jej montaż będzie również zdecydowanie mniej inwazyjny, niż na przykład układanie ogrzewania podłogowego lub tradycyjnych grzejników.

Podobne artykuły