Dom i ogród

Oczyszczacz powietrza CIRRUS – zalety

Zanieczyszczenie powietrza w Polsce jest dużo większe niż w innych krajach należących do UE. Europejska Agencja środowiskowa podaje, że w naszym kraju około 43 tysięcy przedwczesnych zgonów spowodowanych jest wdychaniem szkodliwych substancji unoszących się w powietrzu. Dla porównania – w Hiszpanii liczba ta jest prawie o połowę mniejsza. Unoszące się w powietrzu szkodliwe substancje w Polsce to przede wszystkim smog, czyli pył PM 2,5, PM 10 oraz benzopiren. Największą rolę w emitowaniu zanieczyszczeń do atmosfery odgrywa wykorzystywanie węgla i drewna w niskiej jakości instalacjach grzewczych, ale również transport i przemysł energochłonny. Oczywiście zanieczyszczonego powietrza możesz doświadczyć nie tylko na zewnątrz, ale również we własnym domu. Niebezpieczne związki kryją się w takich rzeczach jak środki chemiczne, lakiery do paznokci, odświeżacze powietrza czy dym papierosowy. Wietrzenie pomieszczeń poprzez otwieranie okien nie będzie dobrym rozwiązaniem. Warto zainwestować w urządzenie takie jak oczyszczać powietrza Cirrus, ponieważ na zanieczyszczenia na zewnątrz nie masz większego wpływu jako jednostka, ale o powietrze w swoim domu możesz jak najbardziej zadbać.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza CiIRRUS to urządzenie z wbudowanym wentylatorem, który wymusza obieg powietrza – wciąga je, a następnie filtruje za pomocą specjalnych filtrów, dzięki którym wszystkie zanieczyszczenia są niwelowane. Po usunięciu szkodliwych związków powietrze wydmuchiwane jest z powrotem na zewnątrz. Zazwyczaj jest zasysane z boku urządzenia, a wypuszczane górą, co pozwala na dokładną cyrkulację i filtrowanie.

Zalety oczyszczacza powietrza CIRRUS

Zalety tego urządzenia to przede wszystkim ochrona przed różnego rodzaju zakażeniami czy chorobami. Oczyszczacz powietrza CIRRUS przede wszystkim chroni przed wdychaniem szkodliwych substancji przedostających się do płuc. Zanieczyszczenia w powietrzu mogą być poważnym zagrożeniem dla Twojego zdrowia, a nawet życia. Szkodliwe substancje, które znajdują się w Twoim otoczeniu powodują większe i mniejsze dolegliwości. Do mniej dotkliwych można zaliczyć zapalenie spojówek, zapalenie zatok, podrażnienie dróg oddechowych, duszności, kaszel, zaburzenia koncentracji i pamięci. Chociaż wydaje Ci się, że są to błahostki i na pierwszy rzut oka nie wykluczają Cie z życia codziennego, mogą mieć poważne konsekwencje, jeśli będą ignorowane. Do poważniejszych dolegliwości spowodowanych zanieczyszczonym powietrzem zalicza się takie choroby jak arytmia lub niewydolność serca, astma, przewlekłe choroby płuc, nowotwory oraz uszkodzenie płodu.
Oczyszczacz powietrza do domu chroni nie tylko przed szkodliwymi związkami w Twoim domu, ale również takimi, które dostają się z zewnątrz. Szczególnie ważne jest to jesienią i zimą, ponieważ wtedy ilość smogu znacząco wzrasta.
Do zalet oczyszczacza powietrza CIRRUS można zaliczyć również pomoc dla alergików oraz osób o obniżonej odporności. Filtrując powietrze, urządzenie usuwa z niego liczne alergeny, bakterie, grzyby, wirusy i pleśń, dzięki czemu komfort oddychania jest znacznie większy, a ryzyko infekcji maleje. Oczyszczacz powietrza usuwa również nieprzyjemne zapachy unoszące się w pomieszczeniu. Oddychanie oczyszczone powietrzem przekłada się na jakość Twojego snu, a lepszy sen to lepsze samopoczucie i więcej energii w ciągu dnia.

Podsumowanie

Powietrze jest niezbędne do życia, dlatego należy dbać o jego jakość. Zakup oczyszcza powietrza Cirrus to niewątpliwie opłacalna inwestycja, a jego zalety są niezliczone. Dzięki temu urządzeniu zminimalizujesz ryzyko wystąpienia groźnych chorób, zakażeń oraz infekcji, zadbasz o zdrowie i samopoczucie nie tylko swoje, ale i swoich bliskich. Jeśli temat Cię interesuje, chciałabyś dowiedzieć się czegoś więcej oraz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, lub już zdecydowałeś się na zakup, to warto zajrzeć tutaj Erystyka.pl. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji na temat zanieczyszczeń powietrza.

Podobne artykuły