Dom i ogród

TOP 5 mat chłodzących dla psa

Upały bywają męczące nie tylko dla ludzi, ale również dla ich pupili. Pies w temperaturze ponad 30°C może czuć się osłabiony, stracić apetyt, grozić mu nawet udar słoneczny. Aby zapobiec przegrzaniu się psiaka, warto zainwestować w matę chłodzącą specjalnie przeznaczoną dla psów. 

Tego typu akcesorium pomaga w ochłodzeniu ciała pupila. Często wykorzystuje się ją w samochodzie podczas podróży z psem, jak i na co dzień po długim spacerze  lub intensywnej zabawie w cieple. 

Zadaniem mat chłodzących jest pomoc w regulacji temperatury psiaka podczas gorących dni. Gdy pies kładzie się na macie, czuje przyjemny chłód – zapobiega to przegrzaniu. Maty chłodzące są zazwyczaj proste w użyciu, nie wymagają wkładów i większość z nich nie musi być nawet podłączana do prądu.

Ranking mat chłodzących dla psa

5. Ferribiella Mata Chłodząca Tropical 30X40Cm

Ten produkt w skuteczny sposób obniża temperaturę ciała psiaka, chroniąc go przed osłabieniem organizmu. Idealnie sprawdzi się praktycznie w każdym miejscu, biorąc pod uwagę jej niewielki rozmiar – w domu, ogrodzie, samochodzie, jak i w transporterze dla psa. 

Substancja chłodząca mieszcząca się w macie pod wpływem nacisku ciężaru zwierzęcia zostaje aktywowana i stwarza uczucie chłodu, bardzo przyjemne dla zwierząt. Mata wyróżnia się dodatkowo wyglądem – ciekawym, letnim wzorem.

4. Pet Cool Mat mata chłodząca „M” 40X50cm

Ta mata chłodząca stworzona jest z żelu chłodzącego – nietoksycznego, który jest bezpieczny w użyciu dla ludzi i zwierząt. Mata sama chłodzi się automatycznie, żel pochłania ciepło zwierzaka. Dostępna Jest w rozmiarze 40 cm x 50 cm, dlatego świetnie sprawdzi się dla średniej wielkości psów, potrafi przez długi czas chłodzić, jest bardzo prosta w użyciu – nie wymaga dodatkowego chłodzenia. Tę matę chłodzącą dla psa łatwo się czyści, można używać jej niemal nieprzerwanie, potrzebuje jedynie krótkich przerw, by być gotowa do ponownego użycia.

3. Duża MATA CHŁODZĄCA dla psa kota LEGOWISKO 90×50 L

Ta mata chłodząca dla psa jest zaprojektowana w formie podkładki, której można użyć w wielu miejscach, nie tylko bezpośrednio na ziemi, ale również w legowisku psa lub budzie. Nie potrzebuje dostępu do prądu ani innych źródeł chłodzenia. Żel chłodzący, który jest w niej zawarty, samoistnie się uaktywnia, gdy zwierzę położy się na macie. Dodatkowo jest wodoodporna i prosta w czyszczeniu. Mata jest bezpieczna dla zwierząt, mogą również używać jej ludzie – jako chłodzącej poduszki lub nakładki na siedzenie.

2. Trixie Mata Chłodząca Jasnoniebieska Bąbelki M 40X50Cm

Oferowana przez markę Trixie mata chłodząca pozwala na regulację temperatury ciała psa. Stworzona została z poliestru, który imituje nylon. Mata zdobywa właściwości chłodzące podczas kontaktu z ciężarem psa. Chłodzi przez kilka godzin, wymaga krótkich przerw w użytkowaniu. Jest odpowiednia i bezpieczna dla wszystkich psów. Posiada również oryginalny wygląd, przyciągający uwagę. Jest bardzo łatwa w użyciu i pomaga czworonogom w upalne dni.

1. Free&Easy Mata Chłodząca Dla Psa I Kota Okrągła Arbuz 60Cm

Ta oryginalna mata chłodząca dla psa w okrągłym kształcie pomaga czworonogom przetrwać gorące, słoneczne dni. Jest wypełniona żelem chłodzącym, który daje przyjemny chłód. Nie wymaga dodatkowego chłodzenia, pozostaje gotowa do użycia od razu. Jest prosta w użyciu, chłodzi się automatycznie. Stworzona została z poliestru i żelu chłodzącego.

Posiada unikalny kształt, praktyczny i wygodny. Grafika psa z arbuzem na macie chłodzącej kojarzy się z wakacjami, latem, na pewno zainteresuje i przyciągnie uwagę.

Mata chłodząca dla psa – jaką wybrać?

Zastanawiając się nad zakupem maty chłodzącej dla psa, powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • rozmiar psa – zawsze należy dostosować wielkość maty chłodzącej do rozmiaru pupila, aby było mu wygodnie i żeby miał możliwość schłodzić całe swoje ciało. Warto dopasować rozmiar maty do rozmiaru legowiska. Obecnie na rynku można znaleźć maty przeznaczone dla małych, jak i dużych psów;
  • materiał – jest równie ważny, najlepiej, by mata była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Powinna być gruba, żeby uniemożliwić przebicie tworzywa przez psa. Mata musi być przede wszystkim wygodna i bezpieczna dla zwierzaka;
  • czyszczenie – mata chłodząca dla psa powinna być prosta w czyszczeniu, ponieważ pies z pewnością będzie na nią wchodził brudny;
  • cena – ten czynnik powinien być najmniej istotny, ale warto wiedzieć, że niektóre maty są dostępne za 20 zł, a najdroższe mogą kosztować nawet 200 zł.

Podsumowanie

Psy zazwyczaj niezbyt dobrze znoszą upały. Zwłaszcza młode i stare zwierzaki są narażone na osłabienie organizmu. Suczki w ciąży oraz psy z krótkimi, spłaszczonymi pyszczkami, takie jak buldogi, również mają wtedy utrudnioną wentylację i prawidłowe chłodzenie ciała. 

Mata chłodząca pomaga psu przetrwać słoneczne dni, należy jednak pamiętać o jej odpowiednim dobraniu. Powinna być ona wygodna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także obejmować całego pupila, by zapewnić mu jak najlepsze chłodzenie. Mata, która jest odpowiednio dobrana, uchroni psiaka przed zmęczeniem i przegrzaniem, a pozwoli mu zachować chęć do zabawy. Dzięki przedstawionemu powyżej rankingowi mat dla psów, każdy znajdzie coś dla swojego pupila.

Mat chłodzących dla psów można używać zarówno w domu, jak i podczas podróży w samochodzie i legowisku. W gorące dni pamiętajmy również o odpowiednim nawodnieniu psa. Pupil nie powinien przebywać przez długi czas na słońcu w upalne dnie.

Podobne artykuły