Porady

Endermologia czy liposukcja kawitacyjna – co lepsze?

Zabiegi poprawiające kondycję skóry i ogólny wygląd sylwetki są w ofercie każdej placówki zajmującej się medycyną estetyczną bądź kosmetologią. Ludzie coraz chętniej poddają się im, jako że prezencja w dzisiejszych czasach jest bardzo ważną kwestią. Nienaganny wygląd sprawia, że człowiek czuje się pewniej, młodziej i atrakcyjniej, co z kolei wpływa na wszystkie aspekty życia oraz samopoczucie. Wśród często wybieranych zabiegów znajdują się endermologia i liposukcja kawitacyjna. Na czym polegają oraz jakie są między nimi różnice?

Na czym polega endermologia?

Endermologia to mechaniczny masaż wykonywany przez specjalistyczne urządzenie z głowicą. W trakcie zabiegu fałdy skórne są zasysane do jej wnętrza, a następnie intensywnie masowane przez dwie rolki poruszające się zarówno wokół własnej osi, jak i względem siebie. W efekcie skóra jest ugniatana w różnych kierunkach, co zapewnia maksymalną oraz niezwykle efektywną stymulację. Endermologię wykorzystuje się przede wszystkim celem:

  • stymulacji procesów regeneracyjnych w skórze,
  • usuwania zbędnych produktów przemiany materii, a więc oczyszczania skóry od wewnątrz,
  • relaksu i odprężenia,
  • zmniejszania ilości tkanki tłuszczowej,
  • zmniejszania widoczności cellulitu czy rozstępów,
  • zwiększania jędrności i elastyczności skóry.

Po wykonanym zabiegu następuje poprawa kondycji oraz ogólnego wyglądu skóry, ponieważ intensywny masaż przyspiesza przepływ krwi i limfy. Tkanka staje się lepiej dotleniona, ukrwiona, a także odżywiona. Dodatkowo zauważa się pobudzenie skóry do dynamicznej syntezy kolagenu i elastyny. Choć efekty widać już po 2-3 zabiegach, dla osiągnięcia trwałych, optymalnych rezultatów zaleca się serię 10 wizyt. Endermologia Primelle wspomaga naturalne procesy zachodzące w organizmie oraz jest całkowicie bezpieczna.

Na czym polega liposukcja kawitacyjna?

Zabieg liposukcji kawitacyjnej polega na wprowadzeniu cienkiego światłowodu emitującego wiązkę energii ultradźwiękowej bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. W efekcie uzyskuje się szybkie wyszczuplenie ciała, czyli pozbycie się adipocytów w mało inwazyjny sposób. Dzieje się tak, ponieważ oddziałujące na ciało ultradźwięki skutecznie oddzielają złogi tłuszczowe od pobliskich struktur, nie uszkadzając tym samym naczyń krwionośnych, nerwów czy innych tkanek. To właśnie duże bezpieczeństwo odróżnia typ kawitacyjny od innych metod liposukcji. Efektem jest natychmiastowe wygładzenie i ujędrnienie skóry, a jednocześnie widoczne zmniejszenie obwodów ciała.

W przeciwieństwie do endermologii wystarczy już jeden zabieg liposukcji kawitacyjnej, aby uzyskać oczekiwane efekty. Okres rekonwalescencji trwa około 2 tygodnie. W tym czasie należy nosić specjalną odzież uciskową, której zadaniem jest utrzymanie rezultatów.

Co lepsze – endermologia czy liposukcja kawitacyjna?

Oba zabiegi cieszą się dużą skutecznością, dlatego klienci nierzadko zastanawiają się, co będzie lepsze – endermologia czy liposukcja kawitacyjna? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Należy kierować się głównie celem, który chce się osiągnąć. Dla osób pragnących jedynie ujędrnić skórę, przywrócić jej młody wygląd i gładkość, lepsza będzie endermologia. Zabieg sprawdzi się także u kobiet, które po ciąży chcą znów nadać elastyczności skórze i pozbyć się cellulitu. Endermologia cieszy się coraz większą popularnością również u dbających o siebie panów.

Z kolei zabieg liposukcji kawitacyjnej jest przeznaczony przede wszystkim dla osób chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a tym samym wysmuklić sylwetkę. Sprawdzi się u osób, które z powodu nagromadzenia tłuszczu w określonych partiach skarżą się na dysproporcje ciała. Zabieg liposukcji kawitacyjnej można wykonać jedynie na wybranym obszarze.

Obie opisane wyżej metody są skuteczne, bezpieczne i bezbolesne. Nie powodują ingerencji w ciągłość tkanki skórnej, a więc uważa się je za nieinwazyjne. W przypadku dalszych wątpliwości warto skonsultować się z wybranym kosmetologiem, który z pewnością obejrzy ciało i doradzi w zakresie wyboru odpowiedniego zabiegu.

Podobne artykuły