Porady

Ile kosztuje proteza zębowa?

dentysta

Estetyczne uzębienie to bardzo ważna kwestia, która przekłada się na samoocenę większości osób. Braki w jego obszarze wpływają nie tylko na jakość codziennego funkcjonowania, ale również na zdrowie jamy ustnej. W związku z tym warto skorzystać z usług profesjonalisty, który zajmie się wykonaniem protezy zębowej w Poznaniu. Jaki jest jej koszt i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Protezy zębowe w Poznaniu – jaki jest koszt i od czego zależy?

Kluczowym aspektem wpływającym na cenę protezy jest użyty do jej wykonania materiał. Najprzystępniejszą cenowo opcją jest proteza akrylowa, której koszt w przypadku protezy częściowej zaczyna się od około tysiąca złotych. Nie jest to trwałe rozwiązanie, dlatego wiele osób decyduje się na nieco droższe opcje. Jedną z nich jest proteza szkieletowa, w której przypadku należy przygotować się na wydatek rzędu co najmniej 2500 złotych.

Najlepszym, jednak również najdroższym wyborem jest proteza na implantach, pozwalająca na uzyskanie efektów przypominających naturalne zęby. Cena takiej rekonstrukcji może wynieść przynajmniej 7000 złotych za jeden łuk, jednak takie rozwiązanie umożliwia komfortowe funkcjonowanie każdego dnia i zapewnia estetyczny uśmiech.

Warto również mieć na uwadze, że im więcej wizyt u specjalisty, tym większy koszt całej usługi.

Protezy zębowe w Poznaniu – co warto na ich temat wiedzieć?

Protezy zębowe są rekonstrukcją naturalnego uzębienia, które w wyniku poszczególnych czynników zostało przez pacjenta utracone. To doskonała opcja dla osób, pragnących cieszyć się pełnym i estetycznym uzębieniem. Rozwiązanie pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu, dodaje pewności siebie oraz poprawia komfort codziennego funkcjonowania.

Dlaczego należy uzupełnić braki w uzębieniu?

Braki w uzębieniu niosą za sobą poważne konsekwencje, dlatego w miarę swoich możliwości finansowych warto zadbać o ich uzupełnienie. Okazuje się, że nawet pojedyncza luka przyczynia się do braku stabilności sąsiednich zębów, co może przełożyć się na ich przemieszczanie się oraz rozchwianie. Co więcej, mogą one powodować zanik poszczególnych kości i problemy z układem pokarmowym, wynikające z trudności w przeżuwaniu spożywanych pokarmów.

Ponadto u osób borykających się z brakami w uzębieniu pojawia się objaw Godona. Polega on na migracji zębów sąsiadujących z luką oraz wysuwanie się zębów łuku przeciwnego w kierunku luki. W konsekwencji może prowadzić to do zaburzenia okluzyjnego, które polega na tym, że zęby nie łączą się ze sobą w prawidłowy sposób w trakcie zagryzania. Co więcej, nieleczone zaburzenia okluzyjne niejednokrotnie przekładają się na powstanie parafunkcji, w tym nawyku zgrzytania.

Decyzja o skonsultowaniu się ze specjalistą wiąże się z wieloma korzyściami, wpływającymi nie tylko na jakość życia, ale również samopoczucie oraz zdrowie jamy ustnej. Protezy zębowe w Poznaniu to idealna opcja dla osób, którym zależy na zadbaniu o stan swojego uzębienia. Profesjonalista dokona dokładnego przeglądu jamy ustnej oraz doradzi w podjęciu optymalnej decyzji.

Podobne artykuły