Porady

Jaka automatyka do bramy dwuskrzydłowej?

brama

Bramy dwuskrzydłowe to jeden z najstarszych typów, choć wciąż chętnie wykorzystywany ze względu na swoją funkcjonalność oraz klasyczny design. Dzisiaj często udoskonala się je o nowoczesne rozwiązania, takie jak automatyka. Skrzydła same otwierają się i zamykają, co jest ogromnie dużym ułatwieniem. Aby jednak taki napęd służył poprawnie, powinien zostać właściwie dostosowany. Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze automatyki bram w Lublinie?

Automatyka bram, Lublin – wybierz mądrze!

Wybierając automatykę bram w Lublinie, musisz rozważyć szereg czynników, które będą miały wpływ na przyszłe funkcjonowanie mechanizmu. Jednym z nich jest oczywiście ciężar konstrukcji. Przykładowo – jeśli jedno skrzydło waży około 150 kilogramów, wówczas musisz zdecydować się na napęd, którego moment obrotowy silnika będzie wynosił mniej więcej 600 niutonometrów. Pamiętaj, by zawsze zwrócić uwagę na opis wybranego modelu – tam znajdziesz informację o maksymalnym obciążeniu. Przy tym powinieneś zachować około 20-25% zapasu, aby nie był zbytnio obciążony, jako że może to doprowadzić do awarii, a nawet całkowitego uszkodzenia układu.

Dla poprawnego funkcjonowania automatyki bram w Lublinie niezbędny krok stanowi również sprawdzenie długości skrzydła. Tak jak w przypadku ciężaru, tak i tutaj warto kupić napęd, który przeznaczony jest do obsługiwania elementów dłuższych o około metr. Margines zapasu pozwoli zapobiec uszkodzeniu mechanizmu w przypadku jego nadmiernego obciążenia. Taka sytuacja może mieć miejsce chociażby w wyniku działania silnego wiatru. Istotna jest ponadto szerokość słupków – jeśli będzie zbyt mała, może zdarzyć się tak, że nie zaistnieje możliwość montaż napędu.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę w kwestii automatyki bram? Lublin

Przed zakupem automatyki bram w Lublinie warto ponadto przemyśleć, w jaki sposób skrzydła będą używane. Wiele zależy tutaj od miejsca montażu. Na przykład w firmie siłą rzeczy brama ulega otwieraniu i zamykaniu dużo częściej, dlatego warto postawić na napęd, który będzie przystosowany do intensywnej pracy. W pewnych sytuacjach korzystna może być możliwość sekwencyjnego uchylania. Gdy będziesz chciał wejść przez nią pieszo lub wjechać rowerem, dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma konieczności otwierania obu skrzydeł a tylko jednego, co zabierze mniej czasu i “zachodu”.

Dla wygody i satysfakcji użytkowników producenci automatyki bram w Lublinie wyposażyli oferowane modele w dodatkowe funkcje. Wśród nich godna uwagi jest chociażby możliwość automatycznego zamykania, dzięki której zawsze będziesz mógł spać spokojnie bez obaw o bezpieczeństwo posesji. Często spotykanym udogodnieniem są fotokomórki, które wykrywają przeszkody i hamują bramę przed ich napotkaniem. Dzięki temu chronią je przed uszkodzeniami. Warto również postawić na rozwiązanie, które umożliwi ręczne odblokowanie bramy, co okaże się zbawienne w razie jakichkolwiek awarii. Automatyka bram w Lublinie daje dużą możliwość personalizacji i dobrania modelu spełniającego potrzeby przyszłego właściciela.

Podobne artykuły