Porady

Kto powinien zdecydować się na botoks?

botoks

Dzisiaj nauka oferuje nam wiele sposobów na to, żeby zachować młody wygląd na dłużej. Jednym z najbardziej znanych jest oczywiście botoks – Szczecin, podobnie jak inne miasta w Polsce, posiadają profesjonalne ośrodki medycyny estetycznej, do których na zabiegi chętnie udają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Mimo że botoks powszechnie kojarzymy z gwiazdami wielkiego ekranu, dzisiaj jest on dostępny każdemu, kto pragnie poprawić swój wizerunek. Czym jest i jak działa botoks oraz kto powinien się na niego zdecydować?

Botoks, Szczecin – czym jest ta substancja i w jaki sposób poprawia nasz wygląd?

Botoks to silna toksyna, którą wytwarzają laseczki jadu kiełbasianego – stąd jego inna nazwa, jad kiełbasiany. Jednak w niewielkich, kontrolowanych dawkach wykazuje działanie zbawienne dla naszej skóry. Botoks bowiem pozwala nam pozbyć się zmarszczek mimicznych, zwanych również dynamicznymi. Po wstrzyknięciu substancji w miejsce zmiany zablokowuje ona możliwość przewodzenia w nim impulsów nerwowych, a mięsień w tym obrębie przestaje być aktywny i ulega rozluźnieniu. W rezultacie skóra przestaje się marszczyć, więc zmarszczki przestają się pogłębiać.

Co ważne, po zabiegu pierwsze efekty zaobserwujemy po kilku dniach, około 4-5. Pełne działanie botoksu ujawnia się jednak dopiero po 2 tygodniach. Wiele osób zastanawia się, jak długo utrzymują się efekty botoksu. W Szczecinie zabiegi te wykonują specjaliści, jednak nawet najbardziej profesjonalny zabieg będzie wymagał powtórzenia po mniej więcej 3-6 miesiącach. Warto mieć przy tym na względzie, że to jakie efekty uzyskamy i jak długo będą się one utrzymywać, zależy od wielu czynników, takich jak, chociażby nasz wiek, tryb życia, częstotliwość skurczu mięśnia czy metabolizm.

Kiedy warto – a kiedy nie – zdecydować się na botoks? Szczecin

W przypadku botoksu wiek nie stanowi przeciwwskazania – na zabiegi decydują się osoby już po 20 roku życia w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej. W celach medycznych substancję tę wykorzystuje się nawet u nieletnich. Na botoks może się więc zdecydować każdy, kto chce odmłodzić swój wygląd, o ile nie wykazuje żadnych przeciwwskazań, które przedstawimy poniżej.

Zabiegowi botoksu nie mogą poddać się osoby, u których stwierdzono zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe oraz płytki nerwowo-mięśniowej. Wykluczeni zostają także pacjenci, którzy przyjmują antybiotyki aminoglikozydowe, leki rozkurczowe, zmagają się z aktywną infekcją skórną w obszarze zabiegowym lub pogorszeniem zdrowia, na przykład w wyniku przeziębienia.

Warto wiedzieć, że za pomocą botoksu w Szczecinie w profesjonalnej klinice można zlikwidować pionowe zmarszczki między brwiami, zwane lwimi, zmarszczki poprzeczne na czole czy kurze łapki. Możliwe jest również podniesienie kącików ust, a nawet leczenie nadmiernej potliwości. Jeśli chcesz poddać się zabiegowi, udaj się do zaufanego specjalisty, który cieszy się dobrymi opiniami i posiada odpowiednie kwalifikacje. Pamiętaj, by po 2 tygodniach udać się na wizytę kontrolną.

Podobne artykuły