Porady

Jakie zabiegi wykonać na efekt otwarcia oka?

medycyna

Oczy to jeden z najbardziej magicznych narządów w ciele człowieka. To właśnie na nie zwracamy szczególną uwagę, kiedy poznajemy nowe osoby i zawieramy nowe znajomości. W zależności od koloru, kształtu i wielkości, w makijażu i kosmetologii stosuje się konkretne techniki, które znacząco podkreślają ich niepowtarzalny wygląd. Celem zabiegów kosmetycznych jest także nadanie efektu otwartego oka, który uwielbiany jest w szczególności przez osoby z opadającą powieką. Jakie zabiegi wykonać, aby uzyskać efekt pełnych, otwartych oczu i głębokiego spojrzenia?

Oczy a kondycja skóry

Nie ulega wątpliwości, że elastyczna i naprężona skóra na powiekach znacząco wpływa na to, jak prezentuje się nasze oko. Kondycja skóry wokół oczu zależna jest przede wszystkim od pielęgnacji, która powinna opierać się na produktach nawilżających oraz kremach z filtrami UV. Wraz z procesem starzenia, skóra na powiekach i w okolicach doliny łez traci jędrność. W efekcie dochodzi do powstawania tzw. worków pod oczami, opadających powiek czy kurzych łapek. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby zminimalizować powstałe na przestrzeni lat mankamenty i sprawić, aby oczy znowu stanowiły wyrazisty element na twarzy.

Medycyna estetyczna, makijaż, a laminacja rzęs | Zabrze

Zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem laserów frakcyjnych, osocza bogatopłytkowego, czy toksyny botulinowej mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się np. z opadającą powieką, głęboką doliną łez, czy zwiotczałą skórą wokół oczu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na taki wydatek. Wiele osób posiada szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają skorzystanie z tego typu zabiegów. Dobrą alternatywą dla osób, które nie chcą ingerować w wygląd okolicy wokół oczu na stałe, są odpowiednie techniki makijażowe, a także zabiegi kosmetyczne. Należą do nich: technika malowania powiek metodą cut-crease, używanie rozświetlających cieni na powiekę ruchomą, czy zabieg liftingu i laminacji rzęs. Zabrze to jedno z wielu miast w Polsce, w których można skorzystać z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych.

Laminacja rzęs Zabrze – kosmetyczne zabiegi i odpowiednia pielęgnacja

Zarówno rozwój medycyny estetycznej, kosmetologii, jak i branży makijażowej zaowocował pojawieniem się nowych metod, które stosuje się w celu uzyskania efektu otwarcia oka. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego typu możliwości. Warto jednak pamiętać, że nawet wysokobudżetowe zabiegi nie zapewnią nam długotrwałego efektu, jeśli nie będziemy dostarczać skórze odpowiedniego nawilżenia. Jędrna, gładka i odżywiona skóra wokół oczu znacząco wpłynie na wygląd całej twarzy. Zabieg laminacji rzęs (Zabrze), czy laserowego ujędrniania powiek optycznie powiększy oko. Sposobów na poprawę wyglądu tych okolic jest zatem wiele. Połączenie świadomej, rutynowej pielęgnacji z odpowiednim zabiegiem bez wątpienia jest w stanie przynieść szybkie i spektakularne efekty.

Podobne artykuły