Ciekawostki

Kryptowaluty – jak zacząć? Gdzie kupić i sprzedawać?

Inwestorzy coraz częściej sięgają po produkty alternatywne, które jeszcze do niedawna nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Mowa tutaj między innymi o kryptowalutach, w ostatnim czasie zyskały grono wiernych fanów nie tylko wśród osób, od dawna zajmujących się inwestowaniem, ale również wśród tych, którzy do tej pory przechowywali pieniądze w przysłowiowej skarpecie. Pozostaje pytanie, jak inwestować w kryptowaluty? Gdzie kupować kryptowaluty? Od czego zacząć?

Inwestycja dla każdego?

W jaki sposób kryptowaluty zyskały tak dużą popularność i to w tak krótkim czasie? Aby zacząć inwestować w kryptowaluty nie trzeba znać się na inwestowaniu. Wystarczy tylko posiadać trochę oszczędności, aby móc zacząć je kopać. Niemniej jednak równie szybko okazało się, że nie wystarczą tylko dobre chęci, ale trzeba jeszcze wiedzieć, jak wydobywać kryptowaluty, aby na tym nie stracić. Pierwszym, a zarazem podstawowym krokiem do rozpoczęcia przygody z kryptowalutami, będzie nabycie odpowiedniej dawki wiedzy. Każdy inwestor wie, że bez zrozumienia tego, jak funkcjonuje dany produkt inwestycyjny, zwyczajnie nie można odnieść sukcesu. Warto pamiętać, że kryptowaluty są takim samym produktem inwestycyjnym, jak na przykład lokaty bankowe czy papiery wartościowe, niemniej jednak podlegają one nieco innym regulacjom. Obecnie na rynku można znaleźć coraz więcej książek, opisujących złożoność kryptowalut. Organizowane są także specjalistyczne kursy, na których każdy zainteresowany może dowiedzieć się, w jakie kryptowaluty inwestować, jak kupić kryptowaluty i gdzie je kupować, gdy inwestowanie nabierze już tempa.

Kryptowaluty – jak zacząć inwestowanie?

Wiadomo już, że aby zacząć inwestować w kryptowaluty, należy najpierw czegoś się o nich dowiedzieć. Każde źródło mówi o tym, że przed zakupem pierwszej partii kryptowalut, trzeba założyć konto na portalu, specjalizującym się właśnie w obracaniu tego rodzaju elektronicznymi walutami. Kantor kryptowalut funkcjonuje zarówno na polskich, jak i na zagranicznych stronach internetowych. Niemniej jednak, z oczywistych względów, najłatwiej wybrać polski kantor, w którym można dokonywać płatności w złotówkach. Założenie konta jest podstawowym wymogiem w każdym przypadku. Gdy inwestor chce kupić akcje, zakłada konto maklerskie, a gdy zamierza nabyć kryptowaluty zakłada konto na specjalistycznym portalu. Choć wiele osób może dziwić konieczność podawania swoich danych osobowych, warto mieć na względzie, że kryptowaluty stają się powoli swego rodzaju środkiem płatniczym. Te zaś muszą znajdować się pod pewną kontrolą, bowiem mogą służyć również celom prawnie zabronionym, czyli na przykład praniu brudnych pieniędzy lub finansowaniu terroryzmu. Na początku należy również określić planowaną kwotę, jaka ma zostać przeznaczona na cele inwestycyjne. Każdy inwestor musi pamiętać, że złotą zasadą jest ochrona kapitału, a więc należy inwestować tak, aby nie stracić przy tym wszystkich oszczędności. Po założeniu konta na wybranym portalu, można przystąpić do inwestowania. W tym celu należy kupić wybraną kryptowalutę, a następnie można oczekiwać na wzrost jej wartości, aby ją odsprzedać. Inwestowanie w kryptowaluty, co do zasady, nie różni się zbytnio od inwestowania w innego rodzaju produkty. Niemniej jednak należy wybrać dobrą platformę, która daje możliwość przede wszystkim właściwego zdywersyfikowania portfela, aby osiągnąć wysokie zyski oraz zoptymalizować ryzyko inwestycyjne. W kryptowaluty warto inwestować za pośrednictwem strony https://impily.com/. Jest ona prosta w obsłudze i bardzo intuicyjna, co jest istotne w szczególności dla początkujących inwestorów. Wszyscy zainteresowani inwestowaniem w kryptowaluty, powinni pamiętać, że trudno jest osiągnąć zadowalające zyski w krótkim czasie. O wiele lepiej jest postawić na długofalową inwestycję, a co więcej podejść do niej mądrze z odpowiednią wiedzą i zaangażowaniem.

Podobne artykuły