Porady

Czy auto z wypożyczalni trzeba umyć?

Wypożyczając samochód z wypożyczalni, musimy go oddać w takim stanie, jak go wypożyczyliśmy. Dlatego, kiedy w momencie naszego użytkowania samochodu dojdzie do jakichkolwiek zabrudzeń auta, to należy go dokładnie wyczyścić. Większość firm wypożyczających pojazd bierze dodatkową opłatę za to, że samochód wrócił do nich nieumyty. Dlatego oddając samochód do wypożyczalni, lepiej go umyć, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów oraz dodatkowych kosztów za użytkowanie samochodu. 

Czy trzeba myć auto z wypożyczalni, gdy się je oddaje?

Tak naprawdę większość wypożyczalni bierze dodatkową opłatę, gdy zwrócimy samochód brudny, dlatego lepiej go dokładnie wyczyścić w środku i na zewnątrz przed momentem oddania go do firmy wypożyczającej. Koszt takiej dopłaty będzie większy, niż gdybyśmy zaprowadzili samochód do serwisu zajmującego się czyszczeniem pojazdów. Wiadomo, że przed wypożyczeniem trzeba przeczytać na umowie, w jakim stanie ma być oddany samochód, ale raczej większość wypożyczalni ma taki zapis w regulaminie mówiący o tym, w jakim stanie auto ma do nich powrócić. Zwrócenie czystego samochodu świadczy też trochę o naszej kulturze, że szanujemy pożyczane rzeczy, a w razie wystąpienia zabrudzeń usuwamy je. Dlatego w momencie, gdy sobie ktoś zadaje pytanie, czy myć auto z wypożyczalni, to trzeba pamiętać, że jednak warto zadbać o wszystkie szczegóły, gdy go zwracamy. Nieraz możemy nie mieć czasu go umyć, ale wtedy należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, które będziemy musieli uregulować, zwracając pojazd do wypożyczalni. Kiedy ktoś chce dowiedzieć się więcej informacji o tym, jak powinno wyglądać auto, gdy oddaje się go do wypożyczalni, to warto odwiedzić stronę  https://carforyou.com.pl/, gdzie znajduje się wiele przydatnych informacji dotyczących całej procedury wypożyczenia samochodu.

Na jakie kwestie jeszcze zwrócić uwagę, gdy oddajemy auto do wypożyczalni?

Wiadomo, że musimy oddać auto w takim stanie, jak go otrzymaliśmy. Dlatego dobrą praktyką jest oddanie samochodu z podobną ilością paliwa, jaka była w momencie wypożyczenia go. Tak naprawdę należy dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni, bo może być tam zapis, ile paliwa musi być w baku, gdy kończy się okres wynajmu danego pojazdu. Kiedy otrzymaliśmy samochód z pełnym bakiem, to należy go również zwrócić z taką samą ilością paliwa. W przeciwnym razie będziemy musieli zapłacić za dodatkowe paliwo, które będzie musiała uzupełnić wypożyczalnia. Wiadomo, że wtedy poniesiemy wyższe koszty, ponieważ ceny w wypożyczalniach za paliwo są ryczałtowane, dlatego są one wyższe niż na stacjach benzynowych. Bardzo często wypożyczalnia też blokuje część pieniędzy z naszego konta na potrzeby kaucji. W razie jakichkolwiek złamanych podpunktów umowy mogą oni pobrać z tej kwoty należne im pieniądze. Jednak w przypadku, gdy nie wygenerowaliśmy dodatkowych kosztów, to cała kaucja powinna nam zostać zwrócona. Dlatego po skończonym okresie wynajmu należy sprawdzić, czy pieniądze z kaucji powróciły na nasze konto i dokładnie przejrzeć, czy nie ma żadnych problemów z rozliczeniem z wypożyczalnią. Nieraz wypożyczalnie nie wymagają żadnej kaucji, a niektóre wymagają mniejszych kwot w formie gotówki, aby się zabezpieczyć. Dlatego ta kwestia jest rozwiązywana w każdej wypożyczalni inaczej, dlatego przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się, jak to wygląda w wypożyczalni, z której usług chcemy skorzystać. Przed wypożyczeniem auta należy go dokładnie obejrzeć, czy nie ma żadnych zarysowań lub wgnieceń. W przypadku, kiedy nikt nie zauważy przed tym, kiedy to my wypożyczymy samochód, to możemy być pociągnięci do odpowiedzialności. Spowoduje to, że będziemy musieli zapłacić za tą szkodę, dlatego należy również dokładnie przejrzeć pojazd, gdy go wypożyczamy i nie zapomnieć też zobaczyć jak wygląda stan na przykład tapicerki w środku auta. Dlatego nieraz dobrym pomysłem jest zrobienie zdjęć samochodowi, które wypożyczymy, aby w razie pojawienia się ewentualnych uchybień mieć dowód, że jakieś problemy w samochodzie występowały przed tym, jak go wypożyczyliśmy.

Podobne artykuły