Moda Porady

Zdejmowanie hybryd w domu – zrób to sama!

Hybrydy

Paznokcie hybrydowe wyglądają pięknie, a dobrze wykonane potrafią utrzymać się naprawdę długo. Nadchodzi jednak czas, gdy należy je zdjąć np. kiedy pojawią się nieestetyczne odrosty. Wbrew pozorom nie musisz wtedy udawać się do salonu kosmetycznego, ale możesz podjąć się zdejmowania hybryd w domu. Sprawdź, jak to zrobić.

Zdejmowanie hybryd acetonem

Najlepszym i najszybszym sposobem na zdjęcie hybryd będzie wykorzystanie acetonu. Jeśli zdecydujesz się na tę metodę, to w pierwszej kolejności musisz zetrzeć wierzchnią warstwę lakieru przy użyciu pilnika, a pozbycie się topu umożliwi przedostanie się acetonu do lakieru hybrydowego i rozpuszczenie go. Używając pilnika wykonuj delikatne ruchy w jednym kierunku. Kiedy spiłujesz wierzchnią warstwę możesz już przystąpić do nakładania acetonu. W tym celu nasącz waciki kosmetyczne w preparacie, a następnie przyłóż je do paznokci i owiń folią aluminiową. Tak przygotowane paznokcie pozostaw na około 10-15 minut. Po upływie tego czasu możesz już przejść do zdejmowania hybryd, aby to zrobić weź bambusowy lub drewniany patyczek i zacznij zdrapywać popękany lakier z płytki paznokcia. Całą czynność wykonuj delikatnie i poruszaj się tylko w jednym kierunku od nasady ku bokom. Jeżeli zauważysz, że w którymś miejscu hybryda nie chce zejść, to nie zdrapuj jej na siłę, ale przyłóż w tym miejscu wacik nasączony acetonem i zaczekaj jeszcze chwilę, aż hybryda wsiąknie więcej preparatu, który będzie w stanie ją rozpuścić. Następnie ponownie przejdź do zdrapywania lakieru. Pamiętaj, aby po zakończeniu nawilżyć paznokcie i skórki oliwką. Użycie acetonu pozwala na szybkie zdejmowanie hybryd, jednak nie każdy chce lub może go używać, ponieważ jest on silnie drażniący dla skóry. Wówczas należy znaleźć inne rozwiązania, które pomogą w pozbyciu się hybrydy.

Inne sposoby na zdejmowanie lakieru hybrydowego

Bardzo popularną metodą jest zdejmowanie hybryd frezarką, jednak nie poleca się wykonywania tego samodzielnie w domu, ponieważ podczas używania tej metody bardzo łatwo o zniszczenie płytki paznokcia. Nie oznacza to, że nie da się zdjąć hybryd bez acetonu. Obecnie powstaje coraz więcej metod, pozwalających na pozbycie się lakieru hybrydowego. Jedną z nich jest wykorzystanie specjalnych naklejek. Ta metoda ma jeden duży minus, a mianowicie należy pomyśleć o zdjęciu hybryd jeszcze przed ich nałożeniem, ponieważ naklejki umieszcza się bezpośrednio na płytce paznokcia, a dopiero później nakłada się hybrydę. Jeżeli zastosujesz takie rozwiązanie, to podczas ściągania hybrydy wystarczy lekko podważyć naklejkę i zdjąć ją razem z lakierem. Inną metodą, niewymagającej wcześniejszego przemyślenia, jest wykorzystanie pilniczków o różnych gradacjach. W tym celu należy spiłować wierzchnią warstwę przy jego użyciu, a następnie używając pilniczków o coraz mniejszej gradacji spiłowywać dalsze warstwy. W czasie stosowanie tej metody należy jednak bardzo uważać, aby nie zniszczyć płytki paznokcia.

Podobne artykuły